Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Kırmadan Su Kaçak Tespiti uygulaması “ Haberini İnceliyorsunuz.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti uygulaması

Haber : 11/08/2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Haber : ( 1628 ) defa okunmuştur.

 

Kırmadan su Kaçak Tespiti Uygulaması

Her gün 1000 su kaçağı meydana gelse ve bu kaçaklar kırmadan su kaçağı tespiti yerine eski yöntemlerle tespit edilse hem o kadar bina sahibi hem de ülke ekonomisi bundan olumsuz etkilenir.


Günümüzde bu olumsuz olayların yaşanmaması için su kaçağı tespitinde uzmanlaşan bir çok firma ev ve iş yerlerinde su tesisatlarında meydana gelen su kaçağı tespitlerinde özel cihazlar kullanıyor.


Su kaçağı tespit cihazı adıyla anılan makineler teknolojinin en son imkanları kullanılarak tasarlandığı için bu cihazlarla " su kaçağı bulma " yöntemleri kırmadan, dökmeden ve kolaylıkla yapılıyor.

Su Kaçağı Tespiti, eski yaşantılarda daha su tesisatlarının bile olmadığı dönemlerde çok nostaljik ve eski alet, edevatlarla su çıkarma işlemi yapılıyordu. Su çıkarma işlemleri sırasında yapılan detektörlerin en eski biçimini düşünün bir yere gelip burada su var diye kazmaya başlayıp su çıkartmaya çalışıyorlardı. Değişen ve gelişen aletler sayesinde su kaçakları için kazarak evleri harabeye döndürerek su kaçağı bulma işlemleri gerçekleştiriliyordu. Oysaki değişen günümüz koşullarında su kaçakları elektronik aletlerle gerçekleştirilmekte.

Su kaçakları hayatımızı mahveden sorunların en önemlisiydi artık bu su kaçakları sorunu eskilerde kaldı. Teknolojinin son harikası akustik aletler sayesinde kırmadan, bozmadan su kaçakları nokta atışları dediğimiz tabirle anında bulunmakta. Akustik dinleme aletlerinde özel sistemli bir kulaklık vardır. Bu kulaklıklar sayesinde su kaçaklarının olduğu yer anında bulunur. Diğer bir alet olan detektörlü alet ise dış mekânlardaki su kaçaklarını anında bulmaya yarar. Bahçe gibi alanlar, ev tesisatından farklı olarak su tesisatı döşenir ve su kaçaklarını bulmak oldukça zordur. Üstelik yerin kaç metre altında olursa olsun mutlaka bulunur ve düzeltme işlemi yapılır. Yer altına ısıtma amacıyla döşenen tesisat sistemlerinde çok sıcak suyun dolaştığından aşınmalar olmuş veya usta tesisatçılar yerleştirme sırasında hatalar yaptıkları için su kaçakları meydana çıkmıştır.

" Kaçak su tespitinde " en önemli unsur kaçağın tespit edilerek tamiratının yapılmasının yamı sıra bunu zemin, fayans, ya da duvar gibi yerlerin kırılmadan yapılması. Alt komşunun tavanından damlayan su varsa su kaçağı olduğu kesin ama nerede su kaçağı var işte burada devreye dedektörlü, akustik dinlemeli ya da kameralı su kaçağı tespit cihazları kullanılarak nokta atışı yapan ve su kaçağını tespit eden bunu yaparken de evi şantiye haline dönüştürmeyen firmalar gerekiyor.

Garantili çözümler teknoloji ile deneyimin birleştiği firmalarda müşterilerini bekliyor.

Kırmadan su Kaçak Tespiti Uygulaması

Bilgi Almak için Bizi Arayınız

444 0 719

 

ETIKETLER :

kırmadan su kaçağı tespiti uygulaması, kırmadan su kaçağı tespit, kırmadan su kaçak tespiti, kırmadan su kaçak tespit, kaçak su tespiti

Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.