Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Su Kaçağı Tespitinde Nelere Dikkat Edilmeli “ Haberini İnceliyorsunuz.

Su Kaçağı Tespitinde Nelere Dikkat Edilmeli

Haber : 11/08/2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Haber : ( 1350 ) defa okunmuştur.

 

Su kaçağı tespitinde nelere dikkat edilmeli

Su kaçağı bir yapının tesisatının deforme olması, delinmesi, çatlaması yoluyla meydana gelen sızıntılara verilen ad dır.

Su sızıntıları hem mevcut tesisata hem de yapının diğer unsurlarına zarar vermektedir. Su kaçağı bulunan bir yapının tesisatında paslanmalar oluştuğundan dolayı bu paslanmalar yeni kaçakların meydana gelmesine ve bu döngünün tekrar etmesine neden olmaktadır.

Su kaçağı bulma işi sanıldığının aksine basit bir iş değildir.  Tahminle ya da tesisat tecrübesiyle bulunabilecek kaçakların yanı sıra hiç bir tesisatçının cihaz kullanmadan bulamayacağı sızıntılar da mevcuttur. Bu sızıntılara gizli sızıntı adı verilir. 

Gizli sızıntılar gözle görülemeyecek kadar ince, kulakla fark edilemeyecek kadar sessiz akarlar. Gizli su kaçağı bulunan bir evin duvarı önce yavaş yavaş ıslanır, sonrasında etrafında kirli bir daire çizerek kurur. Bu tür su kaçakları tespit edilmesi de tamir edilmesi de diğer su sızıntılarına oranla zordur.

Çünkü bu sızıntılar suyun tazyikli aktığı zamanlarda meydana gelir diğer zamanlarda ortaya çıkmaz ya da faaliyet göstermezler. Kendiliğinden ortaya çıkan bu sızıntılar kaçak su israfına da yol açarlar.

Su tesisatındaki çok cılız bir çatlaktan damla damla sızıntı yapan bir kaçak belli bir süre sonra tortulanma veya kireçlenme yoluyla kendiliğinden kapanabilmekte ve ilerleyen zamanlarda yeniden açılabilmektedir.

Ev veya işyeri sahiplerinin canını en çok sıkan su kaçağı türü olan gizli su sızıntıları işte bu sebeple oldukça uğraştırıcıdır. Zira ev sahibi sorunun ortadan kalktığını varsaydığından bir müdahale gerekmediğini düşünmekte bu da yapının gizlice zarar görmesine sebep olmaktadır.

" Su kaçağı tespitinde nelere dikkat edilmeli "

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

 

ETIKETLER :

Su Kaçağı Tespitinde Nelere Dikkat Edilmeli,su kaçağı tespiti,su kaçağı,su sızıntıları,tesisat su sızıntısı,su kaçağı bulma,tesisat su sızıntısı bulma

Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.