Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Kaçak Su Nedir Nasıl Oluşur “ Haberini İnceliyorsunuz.

Kaçak Su Nedir Nasıl Oluşur

Haber : 11/08/2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Haber : ( 1445 ) defa okunmuştur.

 

Kaçak Su Nedir Nasıl Oluşur

Bir su tesisatının borularında sızıntı meydana gelmişse o borudan ev veya işyerinizin içine veya dışına akan su, "kaçak su" dur. Yani bir su kaçağından çıkarak boşa akan suya "kaçak su" denir.

 Bunun yanında kaçak su kelimesinin bir diğer anlamı da yasal olmayan yollarla su ihtiyacının karşılanıp ücretinin devlete verilmemesidir. Özellikle yoksulların yoğunlukla yaşadığı yerleşim birimlerinde kaçak su kullanımı, bir başka ifadeyle faturasız su kullanımı çok yüksek oranlardadır.

 Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de birçok belediye kaçak su kullanımlarını takip etmemekte bu konuda ciddi yaptırımlar uygulamamaktadır.

Bu da kullandığı suya karşılık olarak faturasını ödeyen aboneler açısından bir haksızlıktır. Tabi ki bu haksız kullanımın takibini yapan ve kaçak su kullanımı konusunda ciddi yaptırımlar uygulayan ve cezalar veren belediyeler ve kurumlar da yok değil.

Fakat ülke ekonomisine asıl zararı kaçak su kullanıcıları değil de ev veya iş yerinde "su kaçağı" olan kişiler vermektedir. Zira hem o kişilerin cebinden para çıkmakta hem de bu para suyun boşa akmasıyla çöpe gitmektedir.

Kaçak su tespiti için üretilen cihazların kullanılmasının teşvik edilmesiyle milli servetimizin ve hayat kaynağımız olan suyun boşa akması, heba olması önlenmeye çalışılmaktadır.

Paranızın akıp gitmesine yok olmasına seyirci kalmak istemiyorsanız tesisatınızdaki sızıntıları su kaçağı tespit cihazı kullanabilen bir su kaçağı bulma uzmanına yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz.

Su kaçak sorunlarınızda bizi arayarak sizlere en iyi şekilde hizmet için varız. Yapacağımız cihazla kaçak su tespiti ile kırmadan, fazla maliyet açmadan kaçak su olan tesisatı onarıyoruz

Kaçak Su Nedir Nasıl Oluşur

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719 

 

ETIKETLER :

Kaçak Su Nedir Nasıl Oluşur,kaçak su,su kaçağı,su kaçağı bulma,kaçak su tespiti,su kaçak tespiti,su kaçağı tespiti,su kaçağı tespit cihazı

Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.