Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Atık Su Tıkanıklığı “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Atık Su Tıkanıklığı

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1541 defa Okunmuştur.

Atık Su Tıkanıklığı


Binalarda yer alan sorunların en önemlisi tıkanıklık ise tıkanıklıklar arasında ise atık su tıkanıklığı önemli ve ancak deneyimli ustalar tarafından garantili bir şekilde çözülebilen sorunlardandır.


Klasik yöntem diye adlandırılan eski dönemlerde ise kırma ve dökme yapıldığı için bu sorun, çözümü günler hatta haftalar sürebilen bir sorun iken günümüzde kamera gibi görüntüleme cihazlarının yanı sıra dedektörler, kimyasallar ve robotlar kullanıldığı için kırma işlemine gerek kalmadan garantili bir şekilde sorun çözülüyor.


Atık su tıkanıklığı, giderlere atılmış olan yabancı cisimlerin yanı sıra giderlerde uzun süre yağlanmanın yaşanmış olmasından da kaynaklanan bir durum olarak karşımıza çıkıyor.


Binanın yeni olması halinde sorun yaşanıyorsa, atık su borularının eğimlerinin yetersiz olması ve inşaat halinde iken atık su borularına düşen moloz ve taşların bu soruna sebep olduğu söylenebilir.


Atık su tıkanıklığı hangi sebep ile karşımıza çıkarsa çıksın, yaşandığı zaman pis kokuların oluşması, sağlık sorunları da yaratması hatta, ev ya da işyerini pis suların basması gibi kötü sonuçlar da doğurabilen ve çözümü zor gibi görünen bir sorundur.


Eğer, "atık su tıkanıklığı" ev ya da iş yerinizde yaşanıyorsa konusunda uzman tesisatçılardan bu konuda destek almanız gerekiyor.

Tuvalet Gideri Tıkalı işlemi 

Bunlar arasında ise gider borularına ulaşmak için duvarların kırılması ya da parçalanarak boruların değiştirilmesi ya da tıkla olan bölgenin açılması ise yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır.Bunlar alternatif olarak ise bazı tesisat firmaları sahip oldukları cihazlar ile bu borulara içeriden müdahale edebilmekte de ve  tuvalet gideri tıkalı diyen kişilere de bu konuda kısa sürede çözüm üretebilmektedirler. Bahsettiğimiz cihazlar ise gider oylu açma konusu ise kısa sürede çözümlendiği gibi bu tür konulardan da en az masraf ile de kurtulmanızı sağlamaktadır.

Tıkanıklık, suyun normal akışında akmaması ya da atık su giderlerinden kötü kokuların gelmesi ile anlaşılabiliyor. Böyle bir durumu tespit ettiğinizde zaman kaybetmeden tesisatçıdan yardım almak, ileride daha büyük sorunların yaşanmasının önüne geçmek demek oluyor.


Günümüzde atık su tıkanıklığı tespiti için teknolojinin en son ürünü cihazlar kullanılıyor. Deneyimli ve konusunda eğitimli personellerimiz, atık su tıkanıklığı bulma işlemini kameralar sayesinde noktasal olarak tespit ettikten sonra atık su tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştiriyor. Kameralar yardımı ile tespit edilen tıkalı alan müşterinin de onayı alındıktan sonra cihazla atık su tıkanıklığı açma işlemi uygulanarak sorun çözüme kavuşturuluyor.


Yabancı cisimlerin tıkanıklık yaparak sorun yaratması bu cisimlerin "atık su giderinden" çıkarılması ya da parçalanması ile çözülüyor.


Yağ gibi atıkların yarattığı atık su tıkanıklığının yeniden yaşanmaması için de çeşitli kimyasallar kullanmak faydalı oluyor.


Teknolojik cihazlarla yapılan çözümler, kırma ve dökme işlemi uygulanmadığı için klasik yönteme göre daha ekonomik oluyor ve garantili bir şekilde çözüme ulaşılıyor.

Atık Su Tıkanıklığı hizmeti için bizi arayınız

444 0 719 


ETIKETLER :

atık su tıkanıklığı,atık su tıkanıklığı tespiti,atık su tıkanıklığı bulma,atık su tıkanıklığı açma,cihazla atık su tıkanıklığı açma,tıkalı atık su açma


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.