Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Temiz Su Tıkanıklığı “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Temiz Su Tıkanıklığı

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1803 defa Okunmuştur.

 

Temiz Su Tıkanıklığı


Bina tesisatı yapılırken şehir şebekesinden gelen temiz su bina içindeki dairelere döşenen sıcak su borusu ve soğuk su borusu ile daire içindeki tuvalet, lavabo, mutfak gibi kullanım yerlerine geliyor. Burada kullanılan sular ise lavabo gideri, banyo gideri, mutfak gideri ve benzeri giderlerle kanala oradan da şehir kanalizasyonuna gönderiliyor.


Temiz su tıkanıklığı, sıcak su borusu ya da soğuk su borusunda yaşanan tıkanıklığa deniliyor.
Tıkanıklığın nedenleri arasında tesisatın yeterli eğim verilmeden döşenmiş olmasının yanı sıra şehir şebekesinden gelen toprak, kum ya da benzeri yabancı cisimlerin boruların ek yerlerini tıkaması yer alıyor.

Evlerde meydana gelen sorunların büyük bir kısmı su tesisatları ile ilgilidir. Kimi zaman temiz su tesisatları, kimi zaman da pis su giderlerinde çeşitli sorunlar meydana gelir. Pis su tesisatları arasında tuvalet tıkanıklıkları da en fazla şikayet edilen konular arasında gelir. Tuvalet tıkanıklığı açma sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Özellikle klozetlerde S denilen bir boru vardır ve tıkanıklıklar bu borunun içinde meydana gelir. Geleneksel yöntemlerde pis su gideri tıkanıklığı açma işlemi kırmadan gerçekleştirilemez. Bu da büyük bir sorunu beraberinde getirir. Çünkü kırma işleminden sonra tadilat gerekir ki bunun da maliyeti oldukça büyüktür. Kırılan fayanslar, kırılan yer döşemesi, büyük tadilatı gerektiren işlemlerdir.


Eğer, musluğunuzun suyu eskisi kadar tazyikli bir şekilde akmıyorsa temiz su tıkanıklığı sorunundan şüphelenebilirsiniz.


Tıkanıklık önemsenmediği takdirde temiz su boruları çatlayabilir. Çatlayan borulardan duvarlara "su sızıntısı" olabilir hatta komşuların duvarları da bu sorundan etkilenebilir.


Duvara biriken sular ise hem binanın ömrünü kısaltır hem de dairede yaşayan insanların sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir.


Erken müdahale edilmediği için tüm temiz su tesisatının değişmesi gerekebilir bu da sorunu yaşayan kişinin maddi ve manevi olarak zarar görmesine sebebiyet verir.


İster sıcak su borusu olsun ister soğuk su borusu olsun temiz su tesisatınızda tıkanıklık olduğundan şüpheleniyorsanız konusunda uzman ustaları çağırmanızda büyük fayda var.


Eskiden temiz su tıkanıklığı tespiti duvarların, zemin döşemelerinin ve temiz su tesisatı borusunun bulunduğu yerlerin kırılması ile tespit ediliyordu. Bazen, bu durumda yanlış tespitler de yaşanabiliyordu. "Temiz su tıkanıklığı" sorunu çözüldükten sonra daire sahibini yıkımdan kaynaklanan molozların atılması, şantiye görünümüne dönen bölgenin yeniden eski haline döndürülmesi ve temizlenmesi gibi maliyeti yüksek sorunlar bekliyordu.


Günümüzde, teknoloji geliştiği için durum tespiti klasik yöntemlerle değil teknolojinin en son imkanları kullanılarak yapılıyor.


Kameralar yardımı ile temiz su tıkanıklığı bulma işlemi gerçekleştiriliyor. Tıkalı alan nokta hedef olarak tespit ediliyor ve kamera tarafından bilgisayara aktarılan görüntü müşteriye gösteriliyor.


Daha sonra da cihazla temiz su tıkanıklığı açma işlemi uygulanarak temiz su boruları yabancı maddelerden arındırılıyor.


Temiz su tıkanıklığı açma işi konusunda uzman ve eğitimli elemanlar tarafından gerçekleştirildiğinde ve teknolojinin son imkanları kullanıldığında kırma dökme gibi ekstra maliyetler yaratmıyor.


Evinizde ya da işyerinizde temiz su tesisatında tıkanıklık varsa taşlarınızı ve duvarlarınızı kırdırmadan önce bir de bize danışın. Pişman olmayacaksınız.

Temiz Su Tıkanıklığı hizmeti için bizi arayınız

444 0 719

 


RASTGELE KONU :

Tıkalı Gider Açma

ETIKETLER :

temiz su tıkanıklığı,temiz su tıkanıklığı bulma,temiz su tıkanıklığı açma,temiz su tıkanıklığı tespiti


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.