Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Kameralı Kanal Açma “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Kameralı Kanal Açma

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1687 defa Okunmuştur.

 

Kameralı Kanal Açma


İnsan sağlığına zararlı olan atık sular ile yağmur suları "kanal" adı verilen alt yapı şebekeleri tarafından imha ediliyor.


Çeşitli sebeplerle kanallar tıkanabiliyor. Bu sebeple belirli periyotlarla bakım çalışmasının yapılması, tıkanıklığa zemin oluşturacak etkenlerin önceden önlem alınarak temizlenmesini sağlıyor.


Kameralı kanal açma, klasik yönteme göre daha ekonomik, daha pratik ve daha sağlıklı bir şekilde yapılıyor.


Eğer, kanalların periyodik bakımı yapılmaz, tıkanan kanalda kanal açma işlemi yapılmazsa insanların hoşuna gitmeyecek kokuların yayılmasına ve önemli sağlık sorunlarına sebebiyet verebiliyor. Özellikle, tıkanan kanaldan sızan pis sular insan sağlığına kesinlikle zarar veriyor.


Kanal tıkandıysa konusunda eğitimli ve deneyimli ekipler tarafından "kameralı kanal açma" işlemi uygulanıyor. Bunun için de teknolojinin en son ürünü cihazlardan faydalanılıyor. Bu sayede, tıkalı kanal açılıyor ve temizleniyor.


Kanal tıkanıklığı meydana geldiği takdirde kanal açacak olan uzman ekipler kanala robot gönderiyor. Robot kanaldan aldığı görüntüleri bilgisayara aktarıyor. Bilgisayardan tıkalı alanı tespit eden eğitimli ve konusunda uzman ekipler, kanal tıkanıklığı açma için uygulayacakları yöntemi belirleyerek basınçlı cihazlarla kanal tıkanıklığı sorununu çözüyor.


Kanal tıkanıklığı yaşanan yerlerde teknolojinin en son cihazları en uygun yöntemlerle açılarak gerekli yerlerde tıkanıklığın bir daha yaşanmaması için tamiratlarının yapılması önem taşıyor.

Kanal açma robotu denilen makina ile tıkanıklık açılır çokda güzel giderlerinizden su gitmeye başlar. Eskiden kamerasız açılan tıkanıklıkların çoğu 15 veya 20 gün sonra tekrar tıkanırdı nedeni açtığımız boruda ufak tefek kalıntılar kalabiliyordu tabi kamera sistemimiz olmadığı için boruda pislik kalmışmı boru neden tıkanmış içerisinde yağlanma varmı veya borunun içerisinde tahta veya inşaat zamanından kalma pislik varmı göremiyorduk. Ama şimdi açılan tıkanıklığı borunun içerisine gönderdiğimiz kamera ile ne kadar tıkanıklığı açmışız görebiliyoruz. İşi körü körüne yapmadan nerede pislik kalmış o noktaya tekrar makineyi gönderiyoruz.

Kanalların bazıları yağmur suyunu taşımak için tasarlanıyor ve kanalların bazı noktalarında bulunan mazgallarla yağmur suları kanallara taşınıyor. Eğer kanal tıkalı ise yağmur suyu geri teperek caddelerde taşkınlıklarsın yaşanmasına neden oluyor. Çamurlu yağmur suları ve kanallardaki diğer pis sular tarafından oluşan su baskınları insan sağlığını olumsuz şekilde etkiliyor.


Böyle kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak için kanalların bakımları belli zamanlarda konusunda deneyimli ve eğitimli personelimiz tarafından yapılıyor. Tıkanıklık tespit edildiği takdirde, "kameralı kanal açma cihazları" ile garantili şekilde ve kırma işlemi yapılmadan tıkanıklık garantili bir şekilde açılarak sorun çözülüyor.


Eğer sizin de kanalınızda tıkanıklık varsa ya da bakımdan geçmesi gerekiyorsa, size bir telefon kadar yakınız.

 


 

Kameralı Kanal Açma

Kanal Açma Hizmetimizden Faydalanmak için bizi aramanız yeterlidir.

İrtibat No : 444 0 719

 


RASTGELE KONU : Rastgele Konu Bulunamamıştır.
ETIKETLER :

kameralı kanal açma,kanal açma,tıkalı kanal açma,tıkanmış kanal açma,tıkalı kanal tespiti,kanal tıkanıklığı,kanal tıkanıklığı açma,kanal tıkanıklığı tespiti,istanbul kanal açma


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.