Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Su Arıza Tespiti “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Su Arıza Tespiti

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1911 defa Okunmuştur.

 

Su Arıza Tespiti
 

Su arızaları temiz su ya da pimaştan yani gider borularından kaynaklanabiliyor. Su Arıza tespiti yapılmadan, su kaçağının ve arızalarının nerede olduğunu bilmek genelde imkansız oluyor. Eğer sürekli su damlatıyorsa temiz su tesisatında arıza olduğu,  su sızıntısı arada bir kesilerek devam ediyorsa da atık su gider borusunda sorun olduğu düşünülse de gerçek sebep su arıza tespiti yapılarak anlaşılıyor.

Eğer su tesisatınızda arıza varsa su sızıntısı alt komşunuzun tavanına hatta sorun çözülmezse boyasına ve elektrik tesisatına bile zarar verebiliyor.

Bazı durumlarda su, sorunun olduğu dairenin zemini yerine alt komşunun tavanında sızıntıya yol açtığı için, üst dairenin sahibi, sorunun kendisinden kaynaklanmadığını söylese de aslında sorun o daireden kaynaklanmasına rağmen tesisatın üstüne döşenen izolasyon malzemesi nedeniyle su sızıntısı dairenin zeminine değil, alt katın tavanına sızarak damlıyor.

Su arıza, klasik yöntemle tespit edilmeye çalışıldığı zaman sızıntı olan yerden başlamak üzere kırma işlemleri yapılıyor. Hatta bazen su sızıntısının olduğu yer ile arızanın olduğu yer arasında mesafe bulunduğu durumlarda bu iki mesafedeki tüm duvar kırılabiliyor. Fakat, bu sorunun garantili bir şekilde çözülmesine yardımcı olmadığı gibi, kırılan yerler için tadilat maliyeti de yaratıyor.

Su arızası hem temiz su tesisatında hem de pis su tesisatında bulunuyorsa klasik yöntemle yani kırma yöntemiyle tespit çalışmasında sorunlardan biri gözden kaçabiliyor ya da gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklar gözden kaçabiliyor.

Su tesisatı arıza tespiti günümüz teknolojisinin son ürünü cihazlarla yapılması durumunda ise kırma işlemi yapılmadığı için ek maliyetler ortaya çıkmıyor. Hem temiz su hem pis su tesisatında meydana gelen arızalar ve su kaçakları, hatta borulardaki gözle görülemeyecek çatlaklar bile tesisatın kaç yerinden olursa olsun garantili bir şekilde tespit edilerek onarımı yapılıyor.

Sizin de evinizde ya da iş yerinizde su sızıntısı varsa deneyimli ve eğitimli personelimiz cihazla su arıza tespiti yaparak arızanın onarımını gerçekleştirecektir.

Su Arıza Tespiti

Bilgi için bizi arayınız

444 0 719

 


ETIKETLER :

su arıza tespiti,su sızıntısı,su arızaları,su tesisatı arıza tespiti,su tesisatında arıza bulma,cihazla su arıza tespiti


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.