Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Su Kaçağı Tespit Cihazı “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Su Kaçağı Tespit Cihazı

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1737 defa Okunmuştur.

 

Su Kaçağı Tespit Cihazı
 

Klasik yöntemde ev ve iş yerlerinde bulunan temiz su tesisatlarında yaşanan su kaçağı tespiti işlemlerinde kırma işlemi uygulandığından, daire sahibine ekstra masraflar çıkıyordu ve yapılan tespit ile onarımın da garantisi bulunmuyordu.
Günümüzde ise, teknolojinin gelişmesi ile su kaçağı tespiti için su kaçağı tespit cihazı adı verilen özel cihazlar kullanılıyor.

En son teknolojik gelişmeler göz önüne alınarak tasarlanan cihazlarda dedektör veya akustik dinleme cihazları yer alıyor. Bu sayede gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklardan sızan suların bile tespiti kolaylıkla garantili, bir şekilde ve kırma işlemi yapılmadan gerçekleştiriliyor.

Komşunuzun dairesinde sızıntı yaşanıyorsa büyük bir olasılıkla sizin dairenizde su kaçağı sorunu var. Klasik yöntemlerde bu sorun duvardan damlayan suyun bulunduğu alandan başlayarak su kaçağının gerçekleştiği alan bulunana kadar fayanslar, duvar ve zemin kırılarak tespit edilmeye çalışılıyordu. Bazen duvardan damlayan su ile su kaçağının olduğu yer arasında mesafe olduğundan nerede ise tüm duvar, fayans ve zemin kırılıyordu. Günümüzde ise su kaçağı tespit cihazı sayesinde kırmadan noktasal olarak kaçak tespiti yapılarak gerekli onarımlar sağlanıyor.

Dairelerde yaşanan su kaçağı tesisatçı olduğunu söyleyen ama teknolojinin son ürünü cihazlardan haberdar olmayarak klasik yöntemler sorunu çözmeye çalışan kişilerce onarılmaya çalışılmamalıdır. Su kaçakları konusunda uzman, cihazla su kaçağı tespiti konusunda eğitimli ve pis su ile temiz su tesisatı konusunda yaşanabilecek her türlü sorunu tahmin ederek dairenin tesisatlarında yaşanan diğer sorunları da çözecek kadar deneyim sahibi ustalar tarafından tespit edilerek onarılması sorunun garantili olarak çözülmesi için büyük önem taşıyor.

su kaçağının su kaçağı tespit cihazı ile bulunmasının ardından konusunda uzman ekipler çalışmalarını sorunu ortadan kaldırmak için yürütürler.
Cihazlarla dinleme yapılarak suyun sızıntı yapıldığı nokta tespit edilerek sorun çözülür.

Borudan akan suyun çıkardığı sesle kaçağın olduğu bölgede suyun çıkardığı ses aynı gibi görünse de aslında iki ses arasında fark oluyor. İnsan kulağı ile algılanamayan bu fark cihazla algılanarak kaçak bölge bulunuyor.

Dairenizde su kaçağı yaşandığı takdirde günün her saatinde uzman ekiplerimiz ve eğitimli personelimiz sorunu çözmek için çalışmalara başlar. Sorununuzun garantili bir şekilde çözülmesi için bizi arayınız.

Su Kaçağı Tespit Cihazı

Bilgi için bizi arayınız

444 0 719
 


RASTGELE KONU :

Kırmadan Pimaş Aç

ETIKETLER :

su kaçağı tespit cihazı,su kaçağı tespiti,cihazla su kaçağı tespiti,noktasal su kaçak tespiti,su kaçakları,su sızıntısız,su kaçağı bulma


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.