Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Cihazla Su Hasarı Kurutma “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Cihazla Su Hasarı Kurutma

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1532 defa Okunmuştur.

 

Cihazla Su Hasarı Kurutma

Evinizde veya işyerinizde su kaçağından, patlak borulardan kaynaklanan ya da yağmur, sel, su baskını ve benzeri sebeplerle su altında kalan dairelerinizde oluşan su hasarları için cihazla su hasarı kurutma işlemi uygulanıyor.

Su hasarlarından dolayı halılarla koltuklar başta olmak üzere birçok eşya kullanılmaz hale, parkeler ise şişerek işe yaramaz duruma geliyor.

Bina ise rutubet içinde kaldığından dolayı binanın kullanım süresi kısalıyor.

Böyle bir sorunla karşılaşmayı kimse istemez fakat böyle bir sorunla karşılaşıldığında da konunun uzmanlarından yardım almak ve "cihazla su hasarı kurutma" yapılması gerekiyor.

Oluşan su hasarını gidermek, profesyonel bir yardımın yanı sıra satın alınacak veya kiralanacak su tahliye cihazı yani nem alma cihazı ile mümkün oluyor.

Profesyonel bir destek almadan sorun bir yere kadar çözülebiliyor fakat gelecekte oluşabilecek zararların da önüne geçmek ve su hasarını garantili bir şekilde önlemek için profesyonel bir destek almak gerekiyor.

Profesyonel destek alınmadığı takdirde küf, nem ve rutubetten dolayı belli bir süre sonra hasarlar oluşabiliyor. Bu ise sadece binanın ömrünü kısaltmakla kalmıyor binada yaşayan insanların da sağlık sorunları yaşamasına neden oluyor.

Bu yüzden, su baskını dedektörleri yani nem ölçerler ile bulunan ortamın nemi tespit edilmeli ve normal seviyesine nem kurutma cihazları yardımıyla düşürülmelidir.

Su baskını sırasında bodrum katlara dolan sular, üst katlara buharlaşarak çıkabileceğinden yüksek hava neminin oluşmasına yol açabiliyor. Bu nem engellenmediği takdirde, bitişik binalara da yapı maddeleri aracılığıyla geçebiliyor. Bu gözle görülmeyen ama ileride sorun çıkarabilecek bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.
İleride karşımıza çıkacak sorunlar arasında alçı bazlı yapı malzemelerinin sağlamlığını yitirmesi, yoğun küf, yalıtım maddelerindeki yalıtım özelliklerinin kaybolması, ahşap bölgelerin şişmesi veya renklerinin atması, nem ile küf nedeni ile sağlık sorunlarının yaşanması gibi sorunlar yer alıyor.

Kurutma işlemiyle beraber nem alma işleminin de bu yüzden ihmal edilmemesi gerekiyor.
Su baskını sorunu ile karşılaştığınızda yapacağınız ilk işlem vakit kaybetmeden eşyaları ve zemin döşemeleri ortamdan uzaklaştırın. Daha sonra yine hızlı bir şekilde nem alma cihazı kurarak odanın hava nemini düşürün cihaz sayesinde yapı maddesi eşit olarak kuruduğu için ve suyu yavaş yavaş çektiği için su hasarı kurutma işlemi düzgün bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Islanan yalıtım katları ile şap tabakasındaki izolasyonunun kurutulması ve döşeme kaloriferleri için uzman yardımına ihtiyaç bulunuyor. Yapı ahşap ise yine uzman yardımına ihtiyaç bulunuyor. Böyle durumlarda bizi aradığınız takdirde konusunda uzman personelimiz tarafından, su hasarını cihazla kurutma işlemi yapılarak su hasarlarının oluşturacağı zararlar en az seviyeye indiriliyor ve binanız su baskını olmadan önceki kuruluğuna kavuşturuluyor.

Cihazla Su Hasarı Kurutma

Bilgi için bizi arayınız

444 0 719

 


ETIKETLER :

Cihazla Su Hasarı Kurutma,su hasarı kurutma,su hasarı,su kaçakları,su baskını,su hasarını cihazla kurutma,su kaçağı bulma,su kaçağı tespiti


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.