Su Kaçağı Tespiti

bilgi@dydturktek.com.tr
0216 416 46 49 / 444 0 719

” Su Kaçağı Tamiri “ Makaleyi İnceliyorsunuz.

Su Kaçağı Tamiri

Makale : 12.8.2015 Tarihinde Eklenmiştir.

Makale : 1389 defa Okunmuştur.

 

Su Kaçağı Tamiri

Su kaçakları binalarda yaşanan sorunlar arasında en önemli ve dikkat çekeni oluyor. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra su kaçağı tamiri gerçekleştiriliyor. Bu tamirin garantili olması için kırmadan, dökmeden, cihazla yapılan tespitler büyük önem taşıyor.

Noktasal olarak tespit edilen su kaçağı onarımı da noktasal olarak gerçekleşiyor. Su kaçağını tespit eden konusunda deneyimli ve eğitimli ustalar, su kaçağı tamiri için farklı seçenekler sunuyor. Bu seçenekler arasında su kaçağının noktasal olarak tamir edilmesi, su kaçağının onarımında boruların yenilenmesi, borunun içinde oluşan ve gözle görülemeyecek büyüklükte olan fakat sızıntıya yol açan deliklerin kapanması.

Su tesisatında yaşanan sorunda en garantili çözüm hangisi ise onu uygulayarak müşterisine ekstra bir maliyet getirmeyen tesisatçılar alternatif durumlar olduğunda bunu müşterileri ile paylaşarak onlara en uygun maliyetteki çözüm yolunu benimsiyorlar.

Geleneksel sistemde su kaçağı tespiti için bile binada kırma ve dökme işlemlerinin yapılması gerekiyordu. Tamiri için de belli bir süre geçeceği için ev veya iş yerindeki tadilat günlerce sürüyor. Sorun yaşayan kişi ekstra masraf ödemenin yanı sıra onarım ve tadilat çalışmalarının uzamasından dolayı manevi olarak da zarara uğrayabiliyordu.
Tesisatçı, konusunda ne kadar uzman olursa olsun gözle görülemeyecek kadar küçük kaçakları tespit edemeyeceği için uygulanacak çözümümün de garantisi olmuyor. Birkaç ay sonra tesisat yine kaçırmaya başlayabiliyordu.

Günümüzde ise cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak yapıldığı için her kaçak tespit edilebiliyor. Birden fazla kaçak varsa garantili şekilde onarım ve tamir yapılıyor.

 Su Kaçağı Tamir Yolları
- Su kaçağının noktasal tamiri, kaçağın olduğu noktanın açılarak borudaki sorunlu kısmın değiştirilmesi şeklinde gerçekleştiriliyor. Bu yöntem genel olarak  değerli ve bulunması zor olan fayansların altından geçen su tesisatlarında uygulanıyor.  Tamir yapıldıktan sonra kırmadan çıkarılan fayans yerine konuluyor. Bu tip tamirler maliyeti en düşük olan fakat garantili olan tamirler arasında yer alıyor.
- Boru tesisatının yenilenmesi, genelde eski binalarda yaşanan demir borularda uygulanıyor. Çürüdüğü için değiştirilmesi gereken boru tesisatlarda uygulanıyor. Daha önce sık sık kaçak yaratan tesisat değiştirildiğinde garantili olarak sorun çözülmüş oluyor.
- Borudaki sızıntı yapan deliklerin kapanması, Küçük fakat gözle görülemeyecek su sızıntıları için sızıntıya yol açan deliklerin kimyasal ile kapanmasına deniliyor. Su kaçağı ilaçla onarımı delik kapatıcı etkiye sahip olan kimyasal ürünün tesisata salınmasıyla meydana gelen kristalin güvenli bir şekilde delikleri kapatmasıyla sorunun çözülmesidir.

Su kaçağı sorununuz olmaktan çıksın. Arayın bizi eğitimli ve deneyimli personelimizle su kaçağı tamiri yaparak sizi bu sorundan kurtaralım.

Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamir firması olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için 7/24 çalışmalarımıza devam ettirmekteyiz.

Acil su kaçağı sorunlarınızda bize ulaşabileceğiniz telefon numaramız

Bize ulaşın : 444 0 719

 


RASTGELE KONU : Rastgele Konu Bulunamamıştır.
ETIKETLER :

su kaçağı tamiri,su kaçakları,su kaçağı onarımı,noktasal olarak tespit,su kaçağı tespiti,cihazla su kaçağı tespiti,cihazla su kaçağı bulma,su sızıntısı bulma


Yandex.Metrica Copyright © 2012 Dyd Türktek Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.